אודות בית חב”ד קוסקו

אודות בית חב"ד קוסקו פרו

משפ' קריפור

בז' אדר תשס"ו 2006 נחתנו בקוסקו עם מזוודות ותינוקת, במטרה לפתוח את בית חב"ד הראשון למטיילים ביבשת. הגענו לכאן כחלק ממפעל השליחות של הרבי מליובאוויטש, ששלח את אלפי השליחים של חב"ד לכל רחבי העולם. המטרה של הרבי במפעל השליחות האדיר היא פשוטה – לחבר ולאחד את היהודים בכל מקום בעולם.

אחרי שנתיים של שליחות בהודו וכמטיילים לשעבר בעצמנו, הבנו את הצורך הגדול במתן מענה לתרמילאים הרבים שגודשים את דרום אמריקה.

בית חב"ד קוסקו ממוקם במרכז ההיסטורי של העיר, באיזור ה'פלאזה דה ארמס' Plaza De Armas. המקום משמש מקום מפגש לעשרות אלפי המטיילים (ה'מוצ'ילרים') המגיעים בהמוניהם לדרום אמריקה.

אנחנו הכתובת שלכם בקוסקו!

זה יותר מבית

המקום פתוח במהלך השבוע, בשבתות ובחגי ישראל. במרוצת השנים זכה המקום לפרסום ופופולאריות רבה בזכות היותו המרכז של המטיילים בקוסקו ובזכות העזרה שמגישים השליחים למטיילים באשר הם, עזרה גשמית ורוחנית. אם יש מטייל שנקלע לצרה, נגנב לו כרטיס האשראי, הטלפון הסלולרי, אם חס ושלום מישהו עבר מקרה קשה המצריך טיפול או סיוע כלשהו כמו מקרים רפואיים שונים, מקרים של תאונות רפטינג וכדומה – השליחים דואגים באופן מסור כדי לעזור.

כמו כן, יש אצלנו מסעדה כשרה עם טעם של הבית, אינטרנט חינם שניתן להשתמש בו, שיחות חינם לארץ וגם אם סתם מתגעגעים הביתה ורוצים אוזן קשבת, בבית חב"ד קוסקו, כל רגע הוא מיוחד, מרתק ומגוון. זו האווירה שהמטיילים אוהבים להתחבר אליה.

אנחנו כאן כדי לתת מענה לכל הצרכים הגשמיים והרוחניים שלכם. נשמח להיות הכתובת שלכם בכל עניין, לתת עצה טובה ואמיתית ולסייע בכל מצב, במהלך הטיול ובאזור המדהים ומלא האתגרים שסביבנו.

נשמח לראות אתכם נהנים מהשירותים שבית חב"ד קוסקו מציע לכם.

עופר, יעל והילדים: רחלי, שניאור, שלום, שיינא, מושקא, מרים ואליהו.

עם העזרה שלכם אנחנו ממשיכים לעזור לכל המטיילים

עם עזרתכם בתרומות אחנו ממשיכים את השליחות שלנו בקוסקו, עוזרים ותומכים בכל המטיילים היהודים שמגיעים וצריכים סיוע נפשי, כלכלי. ממשיכים לחגוג חגים ושבתות ולסבסד את כל הארוחות במסעדות שלנו

מפעל השליחות של הרבי

זה יותר מבית!

רשת בתי חב"ד שהוקמו על פי בקשתו וחזונו של מנהיג תנועת חב"ד, הרבי מליובאוויטש, פרוסה בכל העולם, בכל עיר ועיירה שיש בה יהודים. קרוב לארבעת אלפים זוגות של שלוחים נמרצים פועלים ללא הפסקה כדי להיות בית חם לכל יהודי בכל עניין.

לפי תפיסה זו כל יהודי הוא 'חוליה' בשרשרת אחת שלמה, השרשרת של 'עם ישראל'. המטרה היא להביא את אורה הנפלא של היהדות לכל המוני בית ישראל מתוך מאור פנים, כבוד והערכה לזולת.

'בתי חב"ד למטיילים' הם בתי חב"ד יחודיים שמיקמו את עצמם בנקודות תיירותיות פופולאריות אליהן מגיעים מטיילים צעירים ומבוגרים מכל רחבי העולם ומכל גווני הקשת החברתית.

הרבי הנחיל לנו מסורת אבותינו מורשת אהבת עם ישראל ותורת ישראל

"יהודי יורד לעולם הזה כדי לעשות טובה ליהודי אחר גם אם הוא לא פגש אותו מעולם." כך היה נוהג לומר רבי ישראל "הבעל שם טוב", מייסד תנועת החסידות. מפעל השליחות של הרבי מליובאוויטש, מקיים את האמרה הזו, הלכה למעשה, באמצעות אלפי בתי חב"ד הפרוסים ברחבי העולם ומוכנים להגיש סיוע לכל יהודי באשר הוא, גם אם יהדותו אינה ניכרת באופן גלוי.

מדי שנה, לקראת ראש חודש כסלו, מתאספים אלפי שלוחיו של הרבי אל מרכז תנועת חב"ד, אותו המקום שמהווה את בית מדרשו של הרבי, הידוע בפי כל "הסבן סבנטי" (770). זאת על שום כתובתו של הבניין ברחוב איסטרן פארקווי 770, שכונת קראון הייטס, ברוקלין ניו יורק.

שלוחי הרבי בעולם!

שלוחי חב"ד

הרב עופר והרבנית יעל קריפור

שלוחי חב"ד

אנחנו זמינים כאן

אנחנו זמינים גם במייל

את איזור השאלות הנפוצות שלנו כבר ניסיתם?
שם מלא(חובה)
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.