חגים

אנחנו הכתובת שלכם בקוסקו

משפחת קריפור

שלחו לנו הודעה 🙂

מפגש מטיילים

כל שנה בחורף בסביבות חג החנוכה מתקיים בארץ מפגש מיוחד למטיילים שטיילו בקוסקו לאורך השנים אנו זוכים לשמוע חוייוות ולשמור על קשר עם המשפחה המורחבת של מטיילי בית חבד קוסקו לאורך השנים.
בין האנשים ניתן לפגוש מטיילים מ 2006 ועד לשנה האחרונה. קבוצות שטיילו ביחד ומתנדבים שעברו לאורך השנים בבית חב"ד לצד בחורים שליחים ומורות שליחות. זהו מפגש מרגש בו כולם מספרים חוויות ושומרים על קשר, ככה זה שהבית חב"ד הוא בית.

פגרת הבית חבד

אחרי תשעה חודשיים אינטנסיביים של פעילות עשרות שבתות אלפי מטיילים ועשרות אלפי ארוחות כשרות והמון המון חיוך על הפנים, מגיעה העונה הגשומה לקוסקו.
קוסקו בתקופה זו גשומה ביותר והרבה מהאטרקציות נסגרות ולכן מטיילים רבים בוחרים לחכות עד לאחר תקופה זו ולהגיע לקראת חודש פברואר .
אלו שלושה חודשים שמגיעים מיד אחרי חגי תשרי בהם הבית חבד נסגר עד לעונה החדשה .
כמובן ופשוט שגם אם נתקעתם ניתן ליצור איתנו קשר ונעזור במה שצריך.

עזרו לנו להמשיך בשליחות

 עם העזרה שלכם אנחנו ממשיכים לעזור לכל המטיילים

 עם עזרתכם בתרומות אחנו ממשיכים את השליחות שלנו בקוסקו, עוזרים ותומכים בכל המטיילים היהודים שמגיעים וצריכים סיוע נפשי, כלכלי. ממשיכים לחגוג חגים ושבתות ולסבסד את כל הארוחות במסעדות שלנו

בואו לחגוג איתנו את סדר המוצ'ילרים הגדול בעולם!

ישראלים רבים רוצים לחוות את ליל הסדר במקום מיוחד, במשך שנים קוסקו היא יעד מרכזי בדרום אמריקה. כל ישראלי ביבשת מגיע לקוסקו במהלך הטיול והשיא הוא בחג הפסח בו נוהרים בהמוניהם אלפי ישראלים לחוות את ליל הסדר הגדול ביותר ביבשת יחד איתנו בחב"ד קוסקו.
כדי שנוכל להתכונן מראש לליל הסדר צריך לסגור כרטיסים מבעוד מועד -לחצו כאן-  מאחר והעיר מלאה במטיילים מומלץ לשמור מקום בהוסטלים בקרבת בית חב"ד.

ליל סדר חוויתי שלא תשכחו לעולם

נסו לדמיין את הסיטואציה הבאה – ליל הסדר, אלפי ישראלים יושבים מסביב לשולחן החג, קוראים את ההגדה, שרים שירים, ואז כולם עומדים ושרים יחד בשירה אדירה "אחד מי יודע"..
הכירו את ליל הסדר בקוסקו
מדי שנה בית חב"ד קוסקו פותח את ליבו ושעריו לאלפי ישראלים, ועורך ליל סדר וארוחת חג ענקית ומיוחדת. למעלה מ- 2000 ישראלים מגיעים לחגוג את ליל הסדר הגדול ביבשת.
המלצה חמה – תכננו מראש את הטיול וודאו שבליל הסדר אתם בחב"ד קוסקו. כמו כן, עליכם להירשם לארוחת החג מראש, כדי שנוכל להיערך לבואכם בצורה הטובה ביותר.

להזמין מראש או לא להזמין? זאת השאלה

אמנם מטבע מהדברים כשאתם נוחתים ביעד אתם נוהגים לנסוע לעיר ולחפש הוסטל מתאים אך הפעם זה לא הסיפור
מאחר ויש נהירה גדולה של ישראלים דווקא בחג הפסח לקוסקו וההוסטלים הסמוכים לבתי חב"ד נוטים להיות בתפוסה מלאה כשבועיים לפני החג. לכן אחד הטיפים החשובים הוא לסגור את ההוסטלים שלכם מראש, ולהשאיר את הספונטניות והזרימה לאטרקציות וטרקים אחרים בקוסקו.

אז מה אוכלים?

חג הסתיים, הבטן עוד מלאה מארוחת החג וכולם מבסוטים ועכשיו הגיע הזמן לחרוש את הטרקים והאטרקציות בקוסקו ופרבריה אבל אופס.. יש לכם חשק עז לסנדוויץ' הטעים ההוא שאתם רגילים לקחת איתכם לטיול, ואז… נזכרים שפסח. אל דאגה! בכל ימי חול המועד המסעדות פותחים את שעריהם ומציעים מגוון ארוחות כשרות, כאלו שמזכירות טעם של בית וגם מוכרים מצות לנוחיותכם. זה לא מה שיעצור אתכם מליהנות מכל הטוב שיש לקוסקו להציע.

 עם העזרה שלכם אנחנו ממשיכים לעזור לכל המטיילים

עזרו לנו להמשיך בשליחות

שבועות

'שבועות' הוא החג בו אנו חוגגים את מתן תורה.
הסעודה החלבית המפנקת ביותר ביבשת עם מגוון גבינות בוטיק, מאכלי חלב ושפע קינוחים.
האווירה המיוחדת השירה, האחדות והאוכל הטעים.

חגי תשרי בחב"ד קוסקו

ראש השנה, היום הראשון של השנה. כולנו רוצים להתחיל את השנה ברגל ימין, עם סימני החג, תפילות מרוממות נפש ואווירה ייחודית לשנה טובה ומתוקה.
זו הזדמנות להתאחד סביב שולחנות ולסעוד יחד באווירה משפחתית.

יום כיפור, היום הקדוש ביותר לעם היהודי, לפני הצום ישנה סעודה מפסקת בבית חב"ד,
ולאחר מכן תפילות יום כיפור, הרגע המרגש ביותר בצום, הוא בתפילת נעילה,
הבית חב"ד מתמלא עד אפס מקום בעם ישראל על כל גווניו, וכולם יחדיו זועקים "שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד" אין לנו ספק, שהאחדות השוררת בינינו ברגעים האלה עושה נחת רוח גדול בשמיים.

סוכות, זהו כבר סוף העונה, נשארים איתנו בקוסקו כמה עשרות מטיילים, שלרוב עשו איתנו את כל שאר חגי תשרי, כולנו יושבים יחד, מאוחדים. תחת סוכה אחת, ונהנים מאווירת החג.

 

אז איך נרשמים?

פרו פור פורים

עונה כבר התחילה, המטיילים ממלאים את ההוסטלים ועברית נשמעת בכל פינה ואז…
פורים מגיע! מי לא מחכה לפורים?? לכולנו זכרונות מיוחדים מחג הפורים,
בקוסקו זה משהו אחר לגמרי, זו חוויה שתיזכר לכם עוד שנים רבות! אז מה בתוכנית?
עם רדת החשיכה מתקבצים כולם לקריאת מגילה המונית ומיוחדת, מיד אחר כך נהנה מארוחה מפנקת במיוחד עם מגוון סלטים, מלא בשרים והרבה לחיים.
למחרת בבוקר נערוך קריאות מגילה בבית חב"ד ,מתנות לאביונים, משלוח מנות וכמובן המשתה הגדול בו כולם מתאספים לארוחה מטורפת לתוך שעות הלילה.
מי שלא חגג פורים בבית חבד קוסקו לא חגג מימיו!!!

התעדכנו בזמני קריאת המגילה ובמצוות היום וכן הרשמו למשתה הגדול מראש כי הולך להיות מטורף

עזרו לנו להמשיך בשליחות

התרומות שלכם נותנות לנו את האמצעים והיכולת להמשיך לעזור ולתמוך בכל המטיילים,
לסבסד חגים, שבתות וארוחות במסעדה ולהמשיך לתת לכולם הרגשה של בית.

 

צריך עזרה?