שירותים ופעילות

 

באים לשבת

לא ניתן לתאר במילים את חווית השבת והחג בבית חב”ד קוסקו, האווירה החמה והביתית השורה במקום יחד עם אחוות האחים בין כל המטיילים יוצרת אחדות נפלאה. תחת קורת גג אחת תוכלו למצוא המוני מטיילים: תרמילאים צעירים שרק סיימו את הצבא לצד אנשי עסקים שהגיעו במסגרת עבודתם למקום, קבוצות מאורגנות וזוגות נשואים שמטיילים. בקשת רחבה של נוף אנושי שמתמזג בקדושת השבת.

רחוק מהבית אך קרוב ללב. שירת ניגוני השבת של 250 הישראלים סביב שולחן השבת נשמעת למרחקים. זאת חוויה של פעם בחיים.

לקראת זמן כניסת השבת או החג, מדליקות המטיילות נרות. לאחר מכן מתקיימת במתחם בית הכנסת בקומה השניה תפילת ערבית. בסיום התפילה יורדים לקידוש בפטיו שם גם מתקיימת הסעודה החגיגית באווירה וטעם של בית…

ה’התוועדות’ היא גולת הכותרת של סעודת השבת, מי שמבין ענין יודע ששווה להישאר. קבוצה של מוצ’לרים מסתופפים סביב השולחן עם הרב עופר ונהנים משיח פתוח מלב אל לב המגשר בין עולמות. כך הם יושבים מרותקים עד השעות הקטנות של הלילה.

ביום שבת לפני התפילה אוכלים ג'חנון תימני אמיתי, רסק עגבניות ביצה וסחוג, בשעה 9:30 וגם מתקיים שיעור מרתק עם הרב עופר בעניני יהדות ולאחריו תפילת שחרית של שבת. בסיום התפילה מתקיימת סעודת שבת באווירת שבת מרוממת וכייפית.

אז איך נרשמים?

החל מיום רביעי ניתן להגיע לבית חבד ולהירשם לשבת על מנת שנוכל להערך מראש למספר המטיילים ושיהיה לכולנו מקום ושפע עלות לסעודה בתשלום סמלי בלבד
מחכים לראותכם.

בית הכנסת

תפילות, לימוד תורה ומניינים

בקומה השניה של ה'פטיו' (המתחם של בית חב"ד) נמצא בית הכנסת ובו מתקיימות התפילות בשבתות וחגים. במהלך השבוע מתקיימות תפילות רק בזמנים מיוחדים. בית הכנסת עשיר בספרי קודש, ספרי יהדות לעיון והעמקה, ספרי חסידות וקבלה וספרי הגות המעניקים ללומדים בהם זמן איכות של התעלות רוחנית. וכן בשבת אנו מקיימים מנייני תפילות ושיעורים אנא התעדכנו בשעות התפילה , מצפים לראותכם.

קורס קבלה בטבע

חוויה רוחנית ייחודית בהרים

רוצה להמליץ על חוויה מדהימה- סדנת קבלה של בית חב״ד קוסקו. מסוג הרגעים שהופכים את הטיול למסע שנותן לך את ההזדמנות לעצור, לנשום עמוק ולקבל נקודת מבט וידע על החיים באמת.
זו הזדמנות חד פעמית להתנתק משגרת הטיול, מ״מירוץ החיים״, להתחבר לעצמך ולקבל כלים לסיטואציות ומצבים חברתיים ואישיים בחיים, שמצד אחד כל כך חשוב שיהיו לנו ומצד שני אנחנו כמעט ולא מוצאים זמן להתעסק בהם ביומיום שלנו.
מעבר לכל זה, זו גם חוויה חברתית מדהימה, אתם יחד עם עוד מטיילים מול נופים מדהימים- מכירים, נחשפים, משתפים, לומדים ומגיעים לרמות עומק של שיח מלמד. לא פחות חשוב נהנים ביחד- ערבי פויקה, על האש והתוועדויות עם הרב עופר התותח!
בטח לתעדף על פני עוד טרק או טיול.
ממליצה בחום

מפגש מטיילים

כל שנה בחורף בסביבות חג החנוכה מתקיים בארץ מפגש מיוחד למטיילים שטיילו בקוסקו לאורך השנים אנו זוכים לשמוע חוייוות ולשמור על קשר עם המשפחה המורחבת של מטיילי בית חבד קוסקו לאורך השנים.
בין האנשים ניתן לפגוש מטיילים מ 2006 ועד לשנה האחרונה. קבוצות שטיילו ביחד ומתנדבים שעברו לאורך השנים בבית חב"ד לצד בחורים שליחים ומורות שליחות. זהו מפגש מרגש בו כולם מספרים חוויות ושומרים על קשר, ככה זה שהבית חב"ד הוא בית.

 עם העזרה שלכם אנחנו ממשיכים לעזור לכל המטיילים

עזרו לנו להמשיך בשליחות

פגרת הבית חבד

אחרי תשעה חודשיים אינטנסיביים של פעילות עשרות שבתות אלפי מטיילים ועשרות אלפי ארוחות כשרות והמון המון חיוך על הפנים, מגיעה העונה הגשומה לקוסקו.
קוסקו בתקופה זו גשומה ביותר והרבה מהאטרקציות נסגרות ולכן מטיילים רבים בוחרים לחכות עד לאחר תקופה זו ולהגיע לקראת חודש פברואר .
אלו שלושה חודשים שמגיעים מיד אחרי חגי תשרי בהם הבית חבד נסגר עד לעונה החדשה .
כמובן ופשוט שגם אם נתקעתם ניתן ליצור איתנו קשר ונעזור במה שצריך.

צריך עזרה?